Sık Sorulan Sorular

STATİK VOLTAJ REGÜLATÖRLERİ nedir?

MPACT Statik voltaj regülatörleri mikroişlemci kontrollü, yüksek hızlı yarı-iletken teknolojisine sahip voltaj kontrol, koruma ve yönetim cihazlarıdır. IMPACT Statik voltaj regülatörleri, hızla gelişen ve daha hassas hale gelen endüstriyel cihazların ihtiyaç duydukları doğru voltaj değerini verecek şekilde ayarlanmıştır. Bu sayede cihazların enerji ihtiyaçlarını sürekli, kararlı ve güvenli bir şekilde sağlamaktadır.

PARALEL YEDEKLEMELİ VOLTAJ REGÜLATÖRÜ NEDİR?

IPR serisi Paralel Yedeklemeli Voltaj Regülatörü, AC şebeke voltajının, işletmelerin özel koşullarına göre belirlenen nominal değere ayarlanmasını ve sürekli olarak ayarlanan voltaj değerinde kalmasını sağlayan, yüksek güçteki endüstriyel yüklere güvenli ve sürekli enerji sağlamak için dizayn edilmiş, giriş ve çıkışları kısa devre edilerek paralel bağlanabilen, herhangi bir ünitenin devre dışı kalması durumunda yükleri eşit paylaşarak kesintisiz olarak çalışmaya devam eden, thyristör kontrollü, bakım gerektirmeyen, yüksek hızlı AC Voltaj Optimizasyon ve Regülasyon Üniteleri ( VOR) ile bu cihazların yönetim yazılımlarıdır. Regülatörlerin paralel ve senkron çalışmasını sağlayan Paralel Yönetim Ünitesi (PMU) ile aynı güçte, istenilen sayıda regülatörler paralel çalıştırılabilir. Paralel sisteme bağlı her regülatör diğer regülatörlerin çalışmasını etkilemeden devreye alınıp çıkarılabilen. Herhangi bir regülatör devre dışı kaldığında diğer regülatörler ve paralel sisteme bağlı yükler bundan etkilenmez ve toplam yük çalışan regülatörler arasında eşit olarak paylaşılır. Senkron olarak çalışan regülatörlerin arasında sirkülasyon akımları oluşmaz veya herhangi bir regülatör dengesiz veya aşırı yüklenmeye maruz kalmaz. IPR serisi Paralel Yedeklemeli Voltaj Regülatörleri, işletmelerin toplam kurulu gücüne, şebeke voltaj karakteristiklerine ve yük karakteristiklerine göre özel olarak dizayn edilip üretilmektedir.

ENERJİ TASARRUF ÜNİTESİ NEDİR?

V-FINE Voltaj Kontrol ve Enerji Tasarruf üniteleri; artan enerji maliyetleri ve elektrik üretiminin çevreye verdiği zararlar dikkate alınarak, işletmelerin yıllık elektrik tüketimlerini azaltmak üzere tasarlanmış, yüksek verimli enerji tasarrufu ve voltaj optimizasyonu cihazlarıdır. V-FINE Voltaj Kontrol ve Enerji Tasarruf üniteleri; fabrikalar, hastaneler, kamu binaları, evler, çiftlikler, inşaatlar vb. gibi birbirinden tamamen farklı özelliklere sahip binlerce farklı kullanıcının aynı anda yararlandığı şehir şebekesinden aldığı düzensiz elektriği, sadece sizin işletmenize ve kullandığınız elektronik cihazlara uygun şekilde optimize eder. Bu sayede hem sistemlerinizi en yüksek verimlilikle kullanmanıza imkân sağlar, hem de bu sırada ödeyeceğiniz elektrik faturasını en düşük düzeye getirir. Size ve işletmenize özel bu çözümü oluşturmak için üretim öncesi ve kurulum sonrası olmak üzere iki aşamalı bir ölçüm ve analiz sürecini titizlikle yürüten teknik personelimiz, işletmenizin enerji maliyetini %10 ile %25 arasında düşürmeyi hedeflemektedir.

AKÜ ŞARJ REDRESÖRÜ NEDİR?

FLT DC Güç Kaynakları, mikroişlemci kontrollü kartlarla üretilmiş olup, elektronik kartlarla modüler yapıya sahiptir. Kontrol ve ayarlama sistemi tristör-diyot teknolojisyle gerçekleşmektedir. Aşırı akım, yüksek voltaj, aşırı sıcaklık, kısa devre ve akım sınırlama gibi koruma sistemleri mevcuttur. Ayrıca FLT Akü Şarj cihazlarında DC Çıkışta endüktör bulunmaktadır. Giriş ve çıkış bağlantıları kabin içinde olup, uygun değerli sigortalarla korunmaktadır.

KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI NEDİR?

Power Craft Kesintisiz Güç Kaynakları esas olarak kritik yük olarak adlandırılan bilgisayar sistemleri, server, network terminalleri, yazıcılar, tarayıcılar, fax ve telefon santrali gibi ofis cihazlarınız, fotoğraf baskı makinaları, yazar kasa, barkod okuyucu ve diğer elektronik cihazlarınız ile haberleşme sistemlerinde kullanılmak amacıyla üretilmiştir. Power Craft Kesintisiz Güç Kaynakları, gerçek sinüs dalga çıkışı veren, PWM, IGBT ve Çift Çevrim teknolojisi ile üretilmiş ve gelişmiş haberleşme sistemleri ile donatılmış on-line cihazlardır. Gerçek on-line teknoloji hassas cihazlarınız için, gerçek, regüle edilmiş kesintisiz AC güç sağlar.

TRANSFORMATÖR NEDİR?

ETR transformatörler 1 KVA - 500 KVA güç aralığında olup, yıldız, üçgen ve istenilen faz açısında 1 veya 3 faz olarak müşteri talepleri doğrultusunda özel olarak üretilmektedir. Vakum altında laklanarak fırında kurutulan transformatörler, uluslararası standartlara uygun olarak üretilmektedir. Endüstriyel uygulamalarda kullanılmak için üretilmiş faz açısı ve/veya faz sayısı değiştirilebilecek yapıda özel dizayn ve bağlantıda transformatörlerdir.

SERVO VOLTAJ REGÜLATÖRÜ NEDİR?

Şebeke voltajının düzensiz ve güvenilmez olduğu yerlerde, cihazlarınızın sorunsuz çalışması için ekonomik bir çözümdür. Ağır çalışma şartlarında tam yükte yüksek verimlilikte çalışmayı sağlayan kaliteli materyaller ile üretilmiştir. Geniş bir kullanım alanına sahiptir.

STATİK İNVERTÖR NEDİR?

Statik İnvertör’ler şebeke elektriği olmadığı durum ve yerlerde, sisteminizde bulunan akü ya da doğrultucudan sağlanan DC gerilimi, 220 V AC gerilime çevirerek kritik yüklerinizi kararlı gerilim ve frekans ile beslenen cihazlardır. TV, buzdolabı gibi elektrikli ev aletleri, bilgisayar sistemleri, server ve yazıcı gibi ofis cihazlarınız, elektrik motorları ve elektronik cihazların beslenmesinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.