Statik Voltaj Regülatörü

Statik Voltaj Regülatörü

Statik Voltaj Regülatörü

 

 

IMP Voltaj Regülatörü Nedir? 
IMP Voltaj Regülatörleri, hassas endüstriyel makine ve ekipmanlara sürekli, güvenli ve sabit voltaj sağlayan, Alternatif Akım (AC) voltaj ayarlama ve koruma cihazıdır.  Sabit olmayan şebeke voltajını hassas elektronik cihazlar için en uygun voltaj değerine ayarlar ve sabit tutar. Kritik endüstriyel makine ve ekipman-ların en yüksek performansta çalışmasını sağlar. 

 

Nasıl Çalışır? 
IMP Voltaj Regülatörleri şebeke ve yük arasına seri olarak bağlanmış bir trafo yardımıyla  yük besleme voltajına voltaj enjeksiyonu yapma prensibiyle çalışır. IMP’nin yüksek hızlı ve hasas ölçüm devreleri voltaj düşme ve dalgalanmalarını  ölçer. Mikroişlemci tabanlı yönetim kartı, artırılacak veya azaltılacak voltaj değerini hesaplar ve Thyristor anahtarları ile voltaj enjeksiyon işlemini gerçekleştirir.

 

Tasarım Özellikleri;
IMP Voltaj Regülatörleri müşteri taleplerine göre özelleştirilebilir yapıdadır. IMP Voltaj Regülatörleri , Şebeke voltaj özellikleri, tesisat özellikleri, yüklerin karanteristikleri ve müşterinin özel isteklerine uygun opsiyonlar eklenerek, “Terzi İşi” olarak sipariş üzerine üretilirler.Temel üretim teknolojisi aynı kalarak seçilebilecek, performans özellikleri ve koruma fonksiyonları vardır.


Düşük Voltajda Çalışma Performansı
IMP model Voltaj Regülatörleri en düşük giriş voltajında tam yükte sürekli çalışacak şekilde dizayn edilmiştir. Düşük Voltajda tam yük performansı  için IMP Voltaj Regülatörlerinin giriş sigortası, güç transfor-matörleri ve thyristörleri  yüksek kapasitede seçilir. Düşük voltajda tam yük performansına ihtiyaç olmayan uygulamalar için IMP-R model Voltaj Regülatörleri tasarlanmıştır. IMP-R model voltaj regülatörleri Nominal giriş voltajında tam yükte  çalışabilir, giriş voltajı düştüğünde destekleyebi-leceği çıkış gücü  aynı oranda  düşer.

 

KOLAY SEÇ VE SİPARİŞ ET